Těhotenství a po porodu

Během těhotenství se tělo postupně mění a nastávající maminky se často potýkají s bolestí krční páteře a hlavy, bolestí v oblasti bederní páteře, přetížením hrudní páteře a blokádami žeber, ,,esíček,, kostrče, pánve/břicha, plosek nohou, trápí je pálení žáhy/plynatost, otoky dolních končetin aj.

Tyto obtíže se dají řešit pomocí fyzioterapie a není nutné je přijmout, jako nutné zlo. Občas se ženy bohužel setkávají s přístupem, že se s nimi zdravotníci bojí pracovat-vzhledem k těhotenství.

Můj přístup je jiný, těhotenství vnímám jako požehnaný stav, a ne jako ,, nemoc,, , ve kterém si žena zaslouží být v komfortu a bez zbytečných bolestí.

Některé nastávající maminky se jen chtějí udržet v kondici a neví, jak mohou sportovat, potřebují se ujistit jaké cviky mohou provádět…občas mají strach, aby miminku nějak neublížily.

Někdo si potřebuje jen odpočinout a dobýt síly relaxací a masáží.

S radostí vás provedu tímto obdobím.

Jaké metody je možné využít? Šetrné mobilizace, trakce, techniky měkkých tkání, masáže, cvičení, tejpování, Reiky a jiné

Po porodu ženy nejčastěji trápí bolesti zad z vyčerpání/nevyspání v kombinaci z pozic při kojení a zvedání/nošení dětí, diastáza (rozestup břišních svalů), inkontinence moči, bolesti pánevního dna po nástřihu hráze/porodních poraněních…

I tyto obtíže mají své řešení, je lepší to neodkládat, ať jste co nejdříve fit a můžete pečovat o své miminko.